معرفی 7 جاذبه گردشگری ایزدشهر | عکس + آدرس

24 آذر 1401
0 دیدگاه
نمایی از غروب تابستان در ایزدشهر 23146853152

ایزدشهر، شهری زیبا در دل مازندران با تعداد زیادی جاذبه های دیدنی و به یادماندنی است که هرکسی اگر یکبار هم به آن سفر کند از دیدن این همه زیبایی در این شهر سیز نخواهد شد. این شهر یکی از شهرهای زیبا و پرطرفدار شمال که به صورت خطی در امتداد سواحل جنوبی دریای خزر کشیده شده و سالانه گردشگران زیادی را به سواحل شمالی می‌کشاند. ایزدشهر، شهری در بخش مرکزی شهرستان نور و در جوار دریای مازندران واقع شده است و از سمت شرق ‌به شهر نور و از سمت غرب به شهرستان محمودآباد منتهی می‌شود.

نمایی از غروب تابستان در ایزدشهر 23146853152
غروب آفتاب پنهان شده در پشت درختان پارک ایزدشهر

7 جاذبه گردشگری ایزدشهر

 • موزه گالری دیدی ایزدشهر
 • پارک جنگلی ایزدشهر
 • جاده ایزدشهر به چمستان
 • آب بندان ایزدشهر
 • پارک جنگلی ایزدشهر
 • جاده ایزدشهر به چمستان
 • آب بندان ایزدشهر
 • آرمگاه امام زاده قاسم
 • قبرستان شهرآقا
 • حمام میرزا آقاخانی

ایزدشهر نماد گردشگری هنری مازندران است که علاوه بر دریا و جنگل، دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر و شهرک‌ های ساحلی و ویلاهای شخصی فوق‌العاده زیبایی است که هر ساله گردشگران بی‌شماری را بیش از پیش شیفته خود کرده و آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کند.

 1. موزه گالری دیدی ایزدشهر

موزه گالری از اولین جاذبه گردشگری ایزدشهر است. این گالری سرشار از زیبایی و تابلو نقاشی های تماشایی می باشد که نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این موزه در ۹ کیلومتری ایزدشهر واقع شده است، معماری موزه گالری دیدی بسیار جذاب بوده و با الهام از موزه لوور پاریس ساخته شده است.

برای پیدا کردن آدرس دقیق موزه گالری ایزدشهر روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

 • موزه گالری دیدی الهام گرفته از موزه لوور پاریس
 • فاصله موزه گالری دیدی تا ایزدشهر : 9 کیلومتر
موزه گالری دیدی ایزدشهر 5164645313215
محوطه زیبا و نمای بیرونی موزه گالری دیدی ایزدشهر
 1. پارک جنگلی نور ایزدشهر

پارک جنگلی نور ایزدشهر از جمله پارک‌های بسیار بزرگ جنگلی بوده که وسعت آن نزدیک به ۱۵ هکتار می باشد. پارک جنگلی ایزدشهر به دلیل  جلوه‌ای بسیار تماشایی که دارد در کنار آن دارای امکانات رفاهی مناسبی ازجمله زمین‌های بازی کودکان و آلاچیق‌های مختلف بوده و لحظات خوشی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

برای پیدا کردن آدرس دقیق پارک جنگلی ایزدشهر روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

پارک جنگلی ایزدشهر :

 • مساحت : 15 هکتار
 • امکانات رفاهی : زمین بازی کودکان و آلاچیق
پارک جنگلی ایزدشهر با درختان سرسبز 2315478653432
درختان سبز و بلند قامت در پارک جنگلی ایزدشهر
 1. جاده ایزدشهر به چمستان

جاده جنگلی بین ایزد شهر و چمستان که در20 کلومتری این شهر بوده یکی از مناطق سرسبز و توریستی استان مازندران بوده که به دلیل زیبایی که در هر فصل به نمایش می گذارد از جاذبه گردشگری ایزدشهر محسوب می شود.

احاطه شدن جاده ایزدشهر به چمستان با درختان سبز 5156464541
همراهی درختان همیشه سبز کنار جاده ایزدشهر به چمستان
 1. آب بندان ایزدشهر

آب بندان‌ یا تالاب بزرگ در روستای امیرآباد یکی از جاذبه گردشگری ایزدشهر بوده که در روستاهای ایزده و امیرآباد واقع شده‌اند. در این آب بندان‌ها همه ساله به ویژه در فصل‌های پاییز و زمستان پرندگان مهاجر ازجمله اردک، قو، مرغابی و غازهای وحشی به وفور دیده می‌شوند. می‌توانید در سفرتان به ایزدشهر به این آب بندان‌ها بروید و با ثبت لحظات زیبا و بکر همراه با گوش دادن به صدای دلنشین پرندگان نهایت لذت را از سفرتان ببرید.

برای پیدا کردن آدرس دقیق آب بندان ایزدشهر روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

پرندگان مهاجر در آب بندان ایزدشهر :

 • اردک
 • قو
 • مرغابی
 • غازهای وحشی
آبندان ایزدشهر 5456768746520
عصر بهاری در آب بندان ایزدشهر و طبیعت سبز اطراف
 1. آرامگاه امام زاده قاسم

آستان مقدس امام‌زاده قاسم در شهرستان ایزدشهر واقع شده و در جوار دریای خزر، در مسیر جاده ایزدشهر به محمودآباد و در مجاورت دریای نیلگون خزر قرار دارد. این مکان مقدس یکی از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی ایزدشهر است که هر ساله جمعیت زیادی از مسافران و زائران به آنجا سفر می‌کنند. این آستان مقدس به نام پیشوای عرفان و تصوف، امام زاده قاسم بن الحسن بن امام موسی کاظم(ع) شناخته می‌شود. بافت معماری و دکوراسیون داخلی آستان با تزئینات شیشه‌ای، نقاشی‌های دستی و نوشته‌های زیبا، جذابیت بیشتری به این مکان مقدس بخشیده است.

برای پیدا کردن آدرس دقیق امام زاده قاسم روی لینک گوگل مپ کلیک کنید.

آرامگاه امام زاده قاسم (ع) 545676454324
نمایی از آرامگاه امام زاده قاسم (ع) در ایزدشهر

6. قبرستان شهر آقا

قبرستان شهر آقا در شمال ایران و در استان مازندران واقع شده است. این قبرستان در حوالی روستای محمودآباد واقع شده و بیشتر مردم منطقه به دلیل ارتباط نزدیک با این روستا از آن به عنوان قبرستان محمودآباد یاد می‌کنند. قبرستان شهر آقا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین قبرستان‌های منطقه، حاوی مزارع و آرامگاه‌های متعددی از جمله آرامگاه امامزاده حمزه و امامزاده عبدالله می‌باشد. این مزارع و آرامگاه‌ها بیشتر مربوط به دوران قبل از اسلام و دوران صفویه هستند. قبرستان شهر آقا به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی منطقه مورد بازدید گردشگران و زائران قرار می‌گیرد.

قبرستان شهر آقا ایزدشهر 55678521056
قبرستان شهر آقا ایزدشهر در کوهستان سرسبز

7. حمام میرزا آقاخانی

حمام قدیمی میرزاآقاخانی در روستای ایزدهیکی دیگر از قدیمی‌ ترین جاذبه‌های دیدنی ایزدشهر شمال، حمام‌های قدیمی میرزا آقاخانی است که قدمت آن به دوران قاجار در زمان سلطنت ناصرالدین شاه بازمی‌گردد. جالب است بدانید دلیل ساخت این حمام‌ها به ‌دستور ناصرالدین شاه و توسط میرزا آقاخانی، عدم رعایت بهداشت مردم و عدم وجود حمام‌های عمومی در روستای ایزده در آن زمان بوده است. 

حمام میرزا آقاخانی 15456451210
فضای داخلی و محشر حمام میرزا آقاخانی

ارسال دیدگاه